adwokat

Specjalizacje:

adwokat

Wykształcenie i uprawnienia:

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studia Europejskie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Egzamin sędziowski złożył w 2008 r. W tym samym roku rozpoczął odbywanie aplikacji adwokackiej oraz nabył uprawnienia radcy prawnego. W 2009 roku został wpisany na listę adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku i od tego czasu wykonuje zawód adwokata.

Biorąc udział w licznych konferencjach, szkoleniach i seminariach stale pogłębia swoją wiedzę i doskonali warsztat prawniczy. W 2015 roku ukończył Studia Podyplomowe Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Doświadczenie:

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, w tym zwłaszcza liderów branży energetycznej, wydawniczej oraz deweloperskiej. Uczestniczył w realizacji postępowania kompensacyjnego w branży stoczniowej.

Doradza klientom w procesach tworzenia i negocjowania umów i kontraktów handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru IT oraz nieruchomości.

Działając na rzecz przedsiębiorstw energetycznych udzielał wsparcia prawnego w ramach Programu zmiany i integracji IT obejmującego takie bloki jak: organizacja, usługi IT, sourcing, zarządzanie projektami i portfelami projektów, architektura. Świadcząc obsługę prawną na rzecz Centrum IT oraz Spółek z GK ENERGA uczestniczył w tworzeniu i negocjowaniu warunków wielu umów wdrożeniowych i utrzymaniowych z zakresu usług i systemów IT, w tym zwłaszcza w toku realizacji kluczowych programów i projektów strategicznych w obszarze informatyzacji: systemów billingowych, CRM, KSD, SOD i BI.

Z powodzeniem wspierał i reprezentował interesy Klientów w wielu skomplikowanych sprawach pracowniczych oraz procesach restrukturyzacyjnych, w tym zwłaszcza uwzględniających aspekty zbiorowego pracy, a także brał udział w mediacjach.

Wielokrotnie uczestniczył w projektach przekształceń, przejęć oraz innych transakcjach z zakresu prawa spółek. Brał udział w wielu audytach prawnych.

Reprezentuje interesy Klientów - przedsiębiorców oraz osób prywatnych - przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, prokuraturą oraz organami administracji.

Specjalizacja:
 • Prawo energetyczne
 • Prawo własności przemysłowej
 • Nieruchomości
 • Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
 • Prawo karne
 • Postępowania sądowe i arbitrażowe
 • Prawo korporacyjne i gospodarcze
Znajomość języków obcych:

Język angielski biegle w mowie i piśmie.

Praktyka:
 • Zespół Prawa Energetycznego i Ochrony Środowiska
 • Zespół Prawa Własności Intelektualnej
 • Zespół Prawa Administracyjnego i Nieruchomości
 • Zespół Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu